Zobacz cały wątek

Hurra zakładam swój wąteczek, w końcu i ja sie doczekałam. To może na początek co mamy już załatwione.

Data - 22.08.2009
Kościół - Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini
Godzina - 18:30
Sala - na ul. Liściastej przy Fabryce Pierścieni Prima
Kamerzysta - p. Krencjasz
Fotograf - Zbigniew Kruk
Zespół - Rabis ze Zgierza
Suknia Ślubna
Buty
Zaproszenia w trakcie wykonywania
Bielizna

hmm coś jeszcze chyba nie jak mi się przypomni to dopiszę, zdjęcia sali i kościoła poniżej

(jak byliśmy na sali była ładniejsza dekoracja, bez tego na suficie)

Poprawiłam zdjęcia Sauvignon_blanc[/b]
Data: 2008-04-07, 20:25
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasze przygotowania
Odpowiedzi: 457
Wyświetleń 7501

 

Zobacz cały wątek

Cytat: d. kolejne niedziele to: I po Objawieniu Pańskim zastąpiona potem przez Święto nadania Imienia Jezus jeszcze przed SW2 (nonsensownie, gdyż nadanie imienia było tożsame z aktem obrzezania); dziś Święto Chrztu Pańskiego. Potem Ustanowiono przed SW2 specjalne Święto Imienia Jezus 13 stycznia - nonsens kolejny.
e. II niedziela po Objawieniu Pańskim - w I poł. XX w. nadano jej rangę Uroczystości Świętej Rodziny (kolor biały),O ile mnie pamięć nie zawodzi to jednak jest troszkę inaczej:
1 stycznia kościół wspomina Obrzezanie Naszego Pana Jezusa Chrystusa, 2 stycznia wypada uroczystość Najświętszego Imienia Jezus, Świętą Rodzinę czci zaś nie w II ale w I niedzielę po Objawieniu. Natomiast Chrzest Chrystusa został "ustalony" na 13 stycznia - i była to data stała dla tego święta. Mam nadzieję, że nie namieszałem
Data: 2009-01-19, 22:51
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Propozycje pieśni
Odpowiedzi: 1028
Wyświetleń 45130

Zobacz cały wątek

Cytat: Natomiast organy w kościele p.w. śś. Piotra i Pawła widziałem tylko na zdjęciu(!)

Z tego co wiem, wspomniana świątynia jest w ciągu dnia otwarta. Oczywiście nie należy oczekiwać że zobaczy się coś więcej poza prospektem, ale brak bezpośredniego dostępu do instrumentu jest chyba zrozumiały.

Kościół, w którym pracuję (Parafia Najświętszego Serca P.J.) również jest otwarty, jednak wczoraj proboszcz zasygnalizował, że być może wstawi kraty, gdyż zdażają się kradzieże.
Data: 2007-08-04, 10:32
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Bydgoszcz i Kujawy
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 658

Zobacz cały wątek

kurde to co ja mam zrobić?
bo się kompletnei pogubiłam.
całe życie mieszkałam na Pietrynie i moją parfią była Katerdra
teraz znowu mieszkam na Kozinach i i kościół który tu przynależy to Najświętszego Zbawiciela.
I właśnie w tym kościele chcę wziąć ślub jako w Mojej parafii obecnej ( bo tak do tej pory myślałam ) gdy ksiądz się mnei spytał przy wyznaczaniu terminu czy to moja parafia to powiedziałam że TAK, bo tu jestem zameldowana i co teraz? czy okaże się że musze mieć zgode z Katedry czy można inaczej stać się członiem tej parafii i nie robić problemu
Data: Czw Gru 14, 2006 6:25 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub konkordatowy
Odpowiedzi: 37
Wyświetleń 2412

Zobacz cały wątek

Cytat: Kolejny gdański kościół uzyska nowoczesny system oświetlenia. 33 lampy oświetlą gmach świątyni p.w. św. Jana w Gdańsku (ul. Świętojańska 50).

Iluminacja kościoła powstawała przez ostatnie dwa miesiące. Do połączenia 33 projektorów użyto 2000 metrów kabla. Całość inwestycji kosztowała 232 tys. zł. Iluminację zrealizował gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

W tym roku wybudowano już oświetlenie iluminacyjne:
- Baszty Jacek i Murów Obronnych,
- Kościoła p.w. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku Emaus,
- Kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku Wrzeszczu,
Tym samym, w Gdańsku jest już 42 iluminowanych obiektów zabytkowych.

Uroczyste uruchomienie iluminacji nastąpi 12 grudnia br., o godz. 17.30 z udziałem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Data: Wto Gru 11, 2007 8:29 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Na papierze, ekranie i w Mieście
Odpowiedzi: 127
Wyświetleń 15612

Zobacz cały wątek

Kościół katolicki pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny - neogotycki, z dolomitu śląskiego, 1862-1870, proj. A. Langer z Wrocławia, najstarszy zachowany kościół parafialny w Katowicach. We wnętrzu: w nawie głównej cykl obrazów o tematyce maryjnej J. Unierzyński 1928-1930, witraże neogotyckie początek XX w. W. Ritterbach z Kolonii, cykl witraży symbolicznych A. Bunsch 1936-1939, na ścianie chóru muzycznego neogotyckie rzeźby: król Dawid, św. Cecylia, w transepcie ołtarz gotycki Santa Conversazione III ćwierć XV w. szkoła niemiecka tempera na desce, w kaplicy Najświętszego Sakramentu ołtarz B. Langman 1937, figura Chrystusa Przyjaciela, B. Langman 1937.
Data: Sob Lis 25, 2006 12:30 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Sakralna
Odpowiedzi: 39
Wyświetleń 8656

Zobacz cały wątek

Oto kilka fotek z Poznania ( a będzie ich na pewno wiecej )

Kościół Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia w Poznaniu - najstarszy, do dziś istniejący, kościół lewobrzeżnego miasta. Jego historia sięga 1244 roku.

Piękny i kolorowy Ratusz na Starym Rynku (tylko akurat słońce było po przeciwnej stronie i jest trochę zacieniony)

Kamienniczki na Starym Rynku

Poznańska Fara
Data: 15-09-2007, 19:15
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Foto
Odpowiedzi: 34
Wyświetleń 4312

Zobacz cały wątek

Cytat: Nie odmawianie różańca, a mylenie ex opere operato z podejściem magicznym do Mszy.


Gdzie i kiedy? Nie widzę w tym żadnej magiczności natomiast alienację jak najbardziej.
Cytat: Co do modlitwy do św. Michała Archanioła to moim zdaniem Marku się mylisz. Właśnie dlatego, że jest odmawiana po Mszy Św tj. obrzędach zakończenia. dlatego o "bezpośredniej łączności" mowy być nie może. Jest łączność czasowa (ma to miejsce po Mszy) jednak żaden przepis tego nie zabrania. Wręcz przeciwnie- wskazane są modlitwy za Kościół i dziękczynne.

Pomiędzy Mszą Świętą a jakimikolwiek praktykami pobożnościowymi (różaniec, nabożeństwo, litania itd powinna być chociaż krótka przerwa. Wyjątkiem jest adoracja Najświętszego Sakramentu (no, ale to jest nabożeństwo liturgiczne).
Nie jestem pewien, ale chyba również nie musi być przerwy pomiędzy Mszą a Brewiarzem (z tego samego powodu).
Data: Pią Paź 31, 2008 4:45 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Chrześcijaństwo, ekumenizm
Odpowiedzi: 263
Wyświetleń 8198

Zobacz cały wątek

Cytat: M.O.: Księże Arcybiskupie, trzeba też chyba brać pod uwagę, że o. Rydzyk jest dla wielu słuchaczy RM wielkim autorytetem.
Abp Gocłowski: Tak? A to a bardzo współczuję radiosłuchaczom...
Dla mnie w ogóle nazywanie tego człowieka Księdzem jest bardzo obraźliwe dla Kościoła i przede wszystkim prowadzi do wyrobienia sobie fałszywego zdania o Wspólnocie przez ludzi, którzy są przeciwko niej.

Cytat: członek episkopatu nie raz prosił pana Rydzyka (przez gardło tu mi nie przechodzi słowo "ojciec")

Czyli podważasz obowiązujący sakrament kapłaństwa? Gdy o.Rydzyk zostanie ekskomunikowany będziesz mówić do niego per pan, a póki co jest kapłanem, i lekceważąc go, lekceważysz sakrament. Tego właśnie chcą niektórzy: żeby sprowadzić Kościół do instytucji czysto ludzkiej, a pomijać zupełnie wymiar nadprzyrodzony kapłaństwa. To że kapłan, który odprawia Eucharystię ma swoje grzechy, nie unieważnia Najświętszego Sakramentu.
Data: 03-04-2006, 09:38
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Społeczeństwo
Odpowiedzi: 306
Wyświetleń 15084

Zobacz cały wątek

U nas, w parafii franciszkańskiej ojcowie troszczą się o przeżywanie pełnej Liturgii Godzin, aby dobrze przygotować wiernych i dać możliwość owocniejszego przeżywania Triduum. Więc tak:
- Wielki Piątek: jest rano jutrznia z katechezą paschalną, w południe modlitwa w ciągu dnia, potem nieszpory z godziną czytań
- Wielka Sobota - tak jak w WP, ale o godzinę później są nieszpory z godziną czytań. Potem zamykamy kościół i przygotowujemy go do obchodów Wigilii Paschalnej
- Niedziela Zmartwychwstania - o 5:15 (po całonocnym czuwaniu) w obecności Najświętszego Sakramentu sprawowana jest jutrznia, potem rezurekcyjna procesja, a całe Triduum Sacrum kończymy nieszporami niedzielnymi o 17:00.

Pozdrawiam
Data: 18-10-2008, 20:41
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Diakonia Liturgiczna
Odpowiedzi: 21
Wyświetleń 2377

Zobacz cały wątek

17. Kościół Parafialny pw. Niepokalanego Poczęcia NMP - Pl. Szramka 4 - Zbudowany w 1870 roku. Neogotycki, z dolomitu śląskiego, 1862-1870, proj. A. Langer z Wrocławia, najstarszy zachowany kościół parafialny w Katowicach. We wnętrzu: w nawie głównej cykl obrazów o tematyce maryjnej J. Unierzyński 1928-1930, witraże neogotyckie początek XX w. W. Ritterbach z Kolonii, cykl witraży symbolicznych A. Bunsch 1936-1939, na ścianie chóru muzycznego neogotyckie rzeźby: król Dawid, św. Cecylia, w transepcie ołtarz gotycki Santa Conversazione III ćwierć XV w. szkoła niemiecka tempera na desce, w kaplicy Najświętszego Sakramentu ołtarz B. Langman 1937, figura Chrystusa Przyjaciela, B. Langman 1937.

18. Budynek Hotelu Grand (ob. Muzeum Śląskie) - Al. Korfantego 3 - Z 1898 roku. Neogotycki. projektu architekta G.Zimmermanna.
Data: Pią Paź 27, 2006 2:53 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zabytki
Odpowiedzi: 305
Wyświetleń 38167

Zobacz cały wątek

Wiadomo na pewno:
KK przezekazał w prezencie budynek koścoła grekokatolikom w Przemyślu .

„Archikatedra greckokatolicka w dawnym barokowym kościele Najświętszego Serca Jezusa wzniesionym dla jezuitów w XVII wieku. W XX wieku kościół garnizonowy. W 1991 roku Ojciec Święty Jan Paweł II przekazał kościół grekokatolikom, którzy przystosowali go do potrzeb obrządku wschodniego. We wnętrzu świątyni zabytkowy XVII-wieczny ikonostas z cerkwi w Lubaczowie. Obok archikatedry współczesna dzwonnica, a za nią w XVII-wiecznym budynku dawnego kolegium jezuickiego ponad stuletnie Muzeum Archidiecezjalne, któremu patronuje św. Józef Sebastian Pelczar biskup przemyski.”
Data: Wto Kwi 22, 2008 10:04 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Aktualności
Odpowiedzi: 3065
Wyświetleń 139163

Zobacz cały wątek

40 głosowe Sauery (nie wiem o jakiej trakturze) były przed wojną w kościele św. Jana i w kościele Najświętszego Odkupiciela. Ten pierwszy to dzisiejszy kościół św. Augustyna w którym stoi 48-głosowy Cynar. Co się stało z pierwotnym instrumentem nie wiem - na pewno nie został zniszczony w czasie wojny. Kościół Odkupiciela stał na pl. Staszica i został mocno poturbowany w wyniku działań wojennych - co ciekawe organy ostały się i zostały po wojnie sprzedane przez pastora (gdzie? - nie wiem), a kościół rozebrano.

A dlaczego pytasz?
Data: 2007-02-07, 00:36
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dolny Śląsk
Odpowiedzi: 715
Wyświetleń 36422

Zobacz cały wątek

Tak mnie namawiacie do tego wątku, więc postanowiłam spróbować Już chyba drugi raz zaczynam pisać, mam pewne obawy bo boję się, że jak mnie wciągnie to już nic nie będzie dla mnie ważne ale co tam ...
Moje przygotowania wyglądają następująco:

Sprawy załatwione
- data 2.05.08
- kościół Najświętszego Zbawiciela ślub godzina 19:15
- wesele Sala "Zielone Zacisze"
- zespół Gdaget
- kamerzysta "Vidmix"
- suknia wstępnie wybrana
- alkohol
- chyba autko (?)

Co jeszcze pozostało
- zaproszenia
- obrączki
- kwiaty
- foto
- strój młodego
- wszystkie papierkowe sprawy
Dlatego tak bardzo czekamy na targi bo tam chcemy zdecydować o reszcie
Mam nadzieje że o niczym nie zapomniałam To na razie tyle Jak będę miała jakieś problemy i dylematy to będę czekać na pomoc z Waszej strony
Data: Pią Sty 18, 2008 9:10 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 180
Wyświetleń 2557
Strona bardzo dobra, do tej pory jeszcze się nie "przekopałem" przez całość. Robota godna Tytana!
Zgodnie z sugestią Sabaoth, aby przesyłać uwgai mam tylko taką jedną malutką uwagę. Kościół we Wrzeszczu na Czarnej jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego (nie Jezusa). Tak przynajmniej jest na jego froncie. Zresztą kiedyś słyszałem, że jest to nazwa unikatowa, gdyż "prawidłowo" powinno być NSPJ - Najświętszego Serca Pana Jezusa (tak jak w Gdyni). Kościół na Czanej (właściwie to już kolegiata) obecnie mieści się przy ul. ks. Zator-Przetockiego.

Zobacz cały wątek

Dyżurny antylefebrysta kardynał Schonborn w taki sposób fałszuje Liturgię.

„Błąd zafałszowania popełnia ten, kto w imieniu Kościoła oddaje Bogu cześć w sposób niezgodny z ustaleniami powziętymi przez Kościół na mocy jego boskiej władzy oraz w sposób przez Kościół niepraktykowany” św. Tomasz

A Bp Williamson za gafę historyczną jest linczowany medialnie.
Za profanację Najświętszego Sakramentu przez kardynała Schonborna żadnych konsekwencji!!!

Świat zwariował!
Data: 24-02-2009, 10:51
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Z życia Kościoła
Odpowiedzi: 120
Wyświetleń 2473

Zobacz cały wątek

Jockey, może i masz rację. W niektórych wypadkach wieszanie krzyża przypomina wystawianie pereł przed wieprze, ale...
Obstaję przy swoim stanowisku. Należy śmiało wyznawać swoją wiarę. Podam prosty przykład, pośrednio związany z Krzyżem.
Jadę autobusem, mijam kościół. Mam dwie opcje: przeżegnam się, z szacunku do Najświętszego Sakramentu będącego w Świątyni albo uznam, że i tak jestem wierzący, "nie będę się obnosił" (jakie to popularne, ale i wygodne!), a po moich uczynkach inni i tak poznają, że jestem katolikiem... Wyznawać wiarę powinniśmy nie tylko uczynkami. Jeśli mamy taką możliwość, współistnieć powinny właśnie uczynki, ale i Krzyż.
Data: Czw Sie 14, 2008 3:08 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Katolicyzm
Odpowiedzi: 68
Wyświetleń 3107
Cytat:Tylko, że ten budynek Politechniki zasłoni kościół i też zostanie dostawiony od jednej strony do przedwojennych kamienic, przedwojennej pierzeji tej bocznej uliczki.Z tej wizualizacji wynika, że ten nowy nazwijmy go 55 metrowiec Politechniki...stanie po drugiej stronie Hoene-Wrońskiego (to ta wspomniana przez Ciebie Pawle - mała uliczka)...a ta druga strona tejze ulicy, to w tej chwili puste działki...

Ten 55 metrowiec miałby stanąć na tej działce (na której stoi cześciowo etż ta ostatnia kamienica po tej stronie ulicy):

A co do kościoła... Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa nie jest jakimś wybitnym zabytkiem czy wybitnym dziełem architektonicznym, żeby jego ewentualne przesłoniecie przez ten 55 metrowiec było wielką stratą:

Zobacz cały wątek

Ojej, dziękuję djar...
Myślę, że ten kościół spokojnie może ubiegać się o tytuł "kościoła o największej ilości nazw" (co tylko dodatkowo potęguję chaos, żeby się połapać że to jeden i ten sam...). Oto te nazwy, które udało mi się zindentyfikować z nim właśnie (i mam nadzieję, że mi się nie pomieszało ):
- Klasztor św. Agnieszki Czeskiej
- Klasztor na Franciszku
- Klasztor Klarysek w Pradze
- Czeski Asyż
A żeby było jeszcze trudniej dobudowali do niego Kościół Najświętszego Salwatora... Ludziom się chyba nudziło.
Data: Pon Sty 22, 2007 12:19
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: III rok - wykłady / ćwiczenia /brak łaciny (ale za to może francuski?)
Odpowiedzi: 9
Wyświetleń 591

Zobacz cały wątek

Witam wszystkich serdecznie!

Z narzeczonym mamy zaklepany termin ślubu w tym kościele na 15 sierpnia 2009 roku, ciekawe czy fakt, że jest wówczas święto wpłynie na wygląd i przebieg naszej ceremonii? Kościół ma swój klimat, podoba mi się zieleń dookoła, ale jeszcze nie byliśmy w środku, ponieważ to nie nasza parafia.

Mam pytanka do dziewczyn, które już są po ceremonii: czy nie przeszkadzał Wam nieco hałas, który dociera z pobliskiej autostrady? Ile mniej więcej aut może zaparkować w okolicy, czy można parkować bezpośrednio wokół kościoła? Teren nie wydaje się zbyt duży, a nie chcemy przecież stawać na trawie... a gości będziemy mieć sporo, na samym weselu ok. 120, plus goście tylko na ślubie, czy ten kościółek nie jest za mały na taką ilość osób???

Jeśli macie jakieś fajne fotki ze swojego ślubu to bardzo proszę o przesłanie na priv lub o wklejenie do tego wątku.

Dzięki i pozdrawiam.
Data: Nie Sie 31, 2008 2:44 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub konkordatowy
Odpowiedzi: 63
Wyświetleń 3799

Zobacz cały wątek

Cytat: Jockey, może i masz rację. W niektórych wypadkach wieszanie krzyża przypomina wystawianie pereł przed wieprze, ale...
Obstaję przy swoim stanowisku. Należy śmiało wyznawać swoją wiarę. Podam prosty przykład, pośrednio związany z Krzyżem.
Jadę autobusem, mijam kościół. Mam dwie opcje: przeżegnam się, z szacunku do Najświętszego Sakramentu będącego w Świątyni albo uznam, że i tak jestem wierzący, "nie będę się obnosił" (jakie to popularne, ale i wygodne!), a po moich uczynkach inni i tak poznają, że jestem katolikiem... Wyznawać wiarę powinniśmy nie tylko uczynkami. Jeśli mamy taką możliwość, współistnieć powinny właśnie uczynki, ale i Krzyż.

pieknie popieram takie postępowanie
przyznawanie się do wiary w miejscach publicznych jest jak najbardziej wskazane i godne pochwały
co innego wieszanie krzyża np. w szkole gdzie (słyszałem opowieści znajomych nauczycieli ) uczniowie potrafili szydzić z krzyża
Data: Czw Sie 14, 2008 10:09 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Katolicyzm
Odpowiedzi: 68
Wyświetleń 3107

Zobacz cały wątek

Cytat:Tylko, że ten budynek Politechniki zasłoni kościół i też zostanie dostawiony od jednej strony do przedwojennych kamienic, przedwojennej pierzeji tej bocznej uliczki.Z tej wizualizacji wynika, że ten nowy nazwijmy go 55 metrowiec Politechniki...stanie po drugiej stronie Hoene-Wrońskiego (to ta wspomniana przez Ciebie Pawle - mała uliczka)...a ta druga strona tejze ulicy, to w tej chwili puste działki...

Ten 55 metrowiec miałby stanąć na tej działce (na której stoi cześciowo etż ta ostatnia kamienica po tej stronie ulicy):

A co do kościoła... Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa nie jest jakimś wybitnym zabytkiem czy wybitnym dziełem architektonicznym, żeby jego ewentualne przesłoniecie przez ten 55 metrowiec było wielką stratą:
Data: wtorek, 6 listopada 2007, 21:39
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Mieszkania i Domy
Odpowiedzi: 42
Wyświetleń 4353

Zobacz cały wątek

Strona bardzo dobra, do tej pory jeszcze się nie "przekopałem" przez całość. Robota godna Tytana!
Zgodnie z sugestią Sabaoth, aby przesyłać uwgai mam tylko taką jedną malutką uwagę. Kościół we Wrzeszczu na Czarnej jest pod wezwaniem Najświętszego Serca Jezusowego (nie Jezusa). Tak przynajmniej jest na jego froncie. Zresztą kiedyś słyszałem, że jest to nazwa unikatowa, gdyż "prawidłowo" powinno być NSPJ - Najświętszego Serca Pana Jezusa (tak jak w Gdyni). Kościół na Czanej (właściwie to już kolegiata) obecnie mieści się przy ul. ks. Zator-Przetockiego.
Data: Pią Lis 19, 2004 8:30 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Na papierze, ekranie i w Mieście
Odpowiedzi: 444
Wyświetleń 19401

Zobacz cały wątek

Nie ma zbawienia poza Kościołem Rzymsko Katolickim .

"Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą" - powiedział Pan Jezus do swojego ucznia Szymona (Mt 16, 1 . Zbawiciel uczynił św. Piotra swoim namiestnikiem na ziemi. Od śmierci Apostoła opiekę nad Chrystusową owczarnią sprawują kolejni papieże.

Co do Eucharystii sam Jezus ją ustanowił :
«Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje». Następnie wziął kielich i odmówiwszy dziękczynienie, dał im mówiąc: «Pijcie z niego wszyscy, bo to moja krew Przymierza, która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów»” (Mt 26, 26 ns).

Co daje człowiekowi Komunia Święta. Przede wszystkim zacznijmy od spowiedzi bo Komunia Święta przyjęta z grzechem ciężkim jest świętokradztwem ."Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy są im odpuszczone..."(J 20,21)
Co daje Komunia Święta:
"Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy strudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię. Weźcie moje jarzmo na siebie i uczcie się ode mnie, bo jestem cichy i pokorny sercem, a znajdziecie ukojenie dla dusz waszych. (Mt 11, 29)"

Pytanie co daje mi Komunia Święta jest przewrotne , bo co daje osobie wierzącej przyjęcie Ciała i Krewi Chrystusa ? Przecież w tym jest obecny sam Dawca łaski i Sprawca wszelkiej świętości. "O gdyby ludzie ukochali Boga nade wszystko i Syna Jego Jezusa Chrystusa , który za nich sie poświęcił ! Gdyby do Najświętszego Sakramentu często i godnie przystępowali , mieliby siłę do zwalczania złego , żyli by cnotliwie - w przeciwnościach byliby cierpliwi , a w pomyślności pokorni - szli by za Chrystusem , jak my teraz idziemy i doszli by za Nim do Królestwa wiecznego , które On swoim Krzyżem otworzył ".
Data: Sro Paź 01, 2008 3:07 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Chrześcijaństwo, ateizm, religie, filozofie
Odpowiedzi: 152
Wyświetleń 6640

Zobacz cały wątek

Witam!
Postanowiłam założyć własny wątek!a co sobie będe żałować!
Mały wstęp: zaręczyliśmy się 21 stycznia 2007 a pobieramy się 6 października tego samego roku.?lub odbędzie się w Sieradzu w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego (godzina 17).
Przygotowania zaczęliśmy juz w czerwcu 2006.Mamy już sporo (chyba) zalatwione:
- sala, kucharka
- orkiestra
- kościół (data i godzina)
- zaproszenia
- kamerzysta
- fotograf
- nauki przedmałżeńskie
- firma dekorujaca kościół
- moja suknia
- frak mojego J.

Po swiętach prawdopodobnie zaczniemy kurs tańca.Zamierzam tez w najbliższym czasie rozpoczac poszukiwania księgi gości (tzn mam upatrzona firme ale musze wymyślić koncepcję calej księgi).
Poza tym zaczynam się zastanawiać co zalożyc na poprawiny i jak udekorowac stoły.

Zastanawiam się czy ja czegos nie zapomnę!jak tak zaczynam myślec ile tego jest to mnie głowa boli i strach mnie paniczny ogarnia!

Mam nadzieję że mogę liczyć na Wasze wsparcie kobietki!
Data: Czw Mar 29, 2007 9:02 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 799
Wyświetleń 13966

Zobacz cały wątek

Cytat:
członek episkopatu nie raz prosił pana Rydzyka (przez gardło tu mi nie przechodzi słowo "ojciec")


Czyli podważasz obowiązujący sakrament kapłaństwa? Gdy o.Rydzyk zostanie ekskomunikowany będziesz mówić do niego per pan, a póki co jest kapłanem, i lekceważąc go, lekceważysz sakrament. Tego właśnie chcą niektórzy: żeby sprowadzić Kościół do instytucji czysto ludzkiej, a pomijać zupełnie wymiar nadprzyrodzony kapłaństwa. To że kapłan, który odprawia Eucharystię ma swoje grzechy, nie unieważnia Najświętszego Sakramentu.

No to widzę, że już wiesz co w mojej głowie siedzi A gdzie ja podawałem, że podważam sakrament kapłaństwa? Nawet ekskomunika nie zdejmuje z kogoś kapłaństwa. A jeśli odnosisz się do biblii i tam błądzących to zauważ, że byli oni niejednokrotnie napominani! Sam Jezus powiedział do Piotra "odejdź ode mnie szatanie". Poza tym nie znam na temat tytułu kapłańskiego jakichkolwiek przepisów jak i w jakim czasie powinno się odnosić do kapłana. Jeśli takowe są to poproszę o dokładne namiary. Nie lekceważę kapłaństwa tak jak każdego z sakramentów ale nie rozumiem Twojej intencji... czy nie mam mówić co jest złe? W kościele niejednokrotnie jest podkreślana wolność sumienia a sumienie mi mówi że obowiązkiem chrześcijanina jest stawanie w Prawdzie. W przypadku pana Rydzyka nie przecze, że jest kapłanem lecz to nie przysłania tego że On zachowuje się haniebnie i niegodnie.
Data: 03-04-2006, 15:16
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Społeczeństwo
Odpowiedzi: 306
Wyświetleń 15084

Zobacz cały wątek

„Koncert o północy” odbędzie się w 3 rocznicę śmierci Papieża Jana Pawła II. Naszemu wielkiemu rodakowi zadedykować chcemy piękny, choć ciągle mało znany utwór religijny młodego Pucciniego – Messa di gloria.
Tytułjest nieco mylący, gdyż włoski kompozytor opracował tu pełen cykl mszalny, a nie tylko inicjalne Kyrie i Gloria. Messa a quatro voci jest studenckim dziełem Pucciniego, w którym wszystkie cechy jego późniejszego stylu są już widoczne. Utwór napisany jest z dużą maestrią, partia chóralna znakomicie wykorzystuje elementy techniki polifonicznej, a linie melodyczne emanują typowo włoską śpiewnością. Dzieło było na tyle ważne dla kompozytora, iż niektóre fragmenty opracował ponownie w swoich późniejszych operach – Edgarze i Manon Lescaut.

Blisze Informacje:
Kasa Opery na Zamku
Bazylika Metropolitalna,
Sklepik przy Kościele oo Dominikanów na Pl. Ofiar Katynia 1
Sanktuarium (Osiedle Słoneczne)
Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (ul. Bogurodzicy).
Data: Sob 15 Mar, 2008
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Kawiarnia
Odpowiedzi: 167
Wyświetleń 11197

Zobacz cały wątek

trzeba by zrobić małe podsumowanie akurat mam chwilkę bo umyłam podłogi i tym sposobem odcięłam się od reszty mieszkania i został mi tylko pokuj hehe

aż się boję pomyśleć ile jeszcze jest do załatwienia

ZAŁATWIONE

1. sala - Oscar
2. kościół - godz. 19 Najświętszego Zbawiciela na Włókniarzy
3. orkiestra - TIME
4. kamerzysta - Krencjasz
5. Suknia - Lady Katherine ( trzeba tylko iść na przymiarkę )
6. Dodatki do sukni ( biżuteria, diadem, welon ( trzeba wybrać ) )
7. Buty
8. Garnitur Marcinka
9. Nauki przedmałżeńskie i poradnia
10. samochód

tylko tyle mam zrobione?? ( chyba że o czymś zapomniałam )

Do ZAŁATWIENIA

1. fryzura i makijaż próbny
2. zaproszenia
3. dodatki do garnituru Marcina
4. buty Marcina
5. wszelkie dokumenty
6. obrączki
7. wiązanka
8. alkohol

Aaaaaaaaaaa napewno o czymś zapomniałam ratunkuuuu, pomóżcie zaczynam się stresować
Data: Sob Kwi 21, 2007 11:06 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 1325
Wyświetleń 22507

Zobacz cały wątek

- Kraków-Mistrzejowice, Kościół św. Maksymiliana (2+P/30)
- Lisia Góra, Kościół MB Różańcowej (2+P/15)
- Lubcza, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (2+P/18 )
- Ładna, Kościół Przemienienia Pańskiego (2+P/21)
- Łęg Tarnowski, Kościół św. Trójcy (2+P/18)
- Mędrzechów, Kościół NMP Królowej Polski (2+P/13)
- Niedomice, Kościół MB Nieustającej Pomocy (2+P/27)
- Otfinów, Kościół św. Apostołów Piotra i Pawła (2+P/26)
- Pawęzów, Kościół NMP Królowej Świata (1+P/7)
- Pogórska Wola, Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP (1+P/10)
- Szynwałd, Kościół MB Szkaplerznej (2+P/21)
- Tarnów, Bazylika Katedralna Narodzenia NMP (3+P/40)
- Tarnów, Kaplica Wyższego Seminarium Duchownego (2+P/16)
- Tarnów, Klasztor OO. Bernardynów (2+P/15)
- Tarnów, Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa (4+P/71)
- Tarnów-Mościce, Kościół NMP Królowej Polski (2+P/33)
- Tarnów-Klikowa, Kościół Niepokalanego Serca Maryi (2+P/28)
- Tarnów-Krzyż, Kościół św. Krzyża i MB Nieustającej Pomocy (2+P/22)
- Tarnów, Kościół św. Krzyża i św. Filipa Neri (Filipini) (2+P/25)
- Tarnów, Kościół św. Rodziny (Misjonarze) (2+P/25)
- Tarnów, Kościół św. Stanisława Kostki (2+P/18)
- Tarnów, Kościół Trójcy Przenajświętszej (1/3)
- Tarnów, Kościół Wniebowstąpienia NMP (1+P/6)
- Tarnów, Sanktuarium MB Fatimskiej (2+P/25)
- Wojnicz, Kościół św. Wawrzyńca (2+P/20)
- Wola Rzędzińska, Kościół Miłosierdzia Bożego (2+P/17)
- Żabno, Kościół Zesłania Ducha św. (2+P/12)

Uff... z głowy tę listę pisałem...
Data: 2006-11-20, 14:00
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Małopolska
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 904

Zobacz cały wątek

Łagiewniki zimą

i jesienną nocą

Dobra, "nazw" nie znam, ale powklejam

Ten na Placu Wolności

św. Teresy

Kościół Mariawitów

Kościół na Łąkowej

Najświętszego Serca Jezusowego (na Retkini)

Jeszcze jedno ujęcia kościoła w Łagiewnikach:

Kościół św. Józefa, Ogrodowa

Kościół św. Mateusza, Piotrkowska

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusowego, Retkinia

Kościół pw. św. Kazimierza, Niciarniana

Kościół św. Anny, Śmigłego-Rydza

Kościół Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Świętego Jana Bosko, Kopcińskiego

Parafia pw. Świętego Wojciecha, Rzgowska

Parafia pw. Najświętszego Imienia Jezus, Sienkiewicza

Parafia pw. Podwyższenia Świętego Krzyża, Sienkiewicza

Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi, Nawrot

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i Świętego Jana Bożego, Jutrzenki
Data: 2006-12-29, 23:55
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub Konkordatowy
Odpowiedzi: 7
Wyświetleń 1507

Zobacz cały wątek

Pojechałeś dość mocno...

Jak zwykle trzeba zachować zdrowy umiar. Ja nie spotkałem się z kobietą, nadzwyczajną szafarką Najświętszego Sakramentu. Twoje cytaty - nie twierdzę, że to kłamstwo - brzmią trochę jak wołanie zdesperowanego człowieka, albo fragmenty taniej amerykańskiej gazety. Co do cytatu ks. Wyszyńskiego - nie znam jej, zgadzam się, co do celebransa, jednak nadzywczajni szafarze mogą zanieść Pana Jezusa chorym w domach - i tu tkwi cały sens instytucji nadzwyczajnych szafarzy NS. Kapłan nie wszędzie dotrze.
Co do objawienia Maryjnego - podaj, jeśli możesz, miejsce objawienia, źródło treści, sprawdź(my) także, czy zyskało aprobatę Kościoła. Z tego co mi wiadomo, wiele lat upływa, zanim Kościół oficjalnie zaakceptuje prawdziwość objawień, a to jest stosunkowo młode.

Kobieta, jako członek Ludu Bożego w Liturgii może i tak sporo - może czytać modlitwę powszechną, Słowo Boże, to jest dużo. Jednak osobiście nie widzę ich jako ministrantki. Organistki - czemu nie?
Data: 2008-03-02, 11:23
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Liturgia
Odpowiedzi: 33
Wyświetleń 892

Zobacz cały wątek

Potrzebuje waszej pomocy, wiec zakładam również swoj watek.. Zaczynam powoli się gubić co już zrobione, a czego mi brakuje.. Więc dobre kobiety - POMÓ?CIE!!!!!!!!

A teraz po koleji:

Data: 18. 08.2007

?lub: Kościół Najświętszego Serca Jezusowego na Zgierskiej godzina 16 00

Sala: Skarabeusz

Fotografa już mam, kamerzystę też /kamerzysta zna rowniez sale, a jest to wazne ze wzgledu na przygaszone swiatla a dla kamerzysty oswietlenie jest wazne/.

Orkiestrę też już mam - narazie 6 osób - czekam jeszcze na odpowiedz czy da rade zalatwic jeszcze 2 muzyków do sekcji dentej bo narazie jest tylko saksofon /brakuje trąbki i puzonu/

Sukienka juz zamowiona - niestety nie ma jej jeszcze nigdzie w sieci. Chyba ze ktos by przypadkiek znalazł: sukienka firmy SPOSA model Wenecja - zamówiona w Najnie

Buty, welon i cała reszta dodatków bedzie dobrane tam gdzie suknia.

Fryzjera i makijaz mam zmówiony już u Pani Kasi na Sprawiedliwej i mam nadzieje, że po waszych opiniach się nie zawiodę.

Wiem, że brakuje mi jeszcze zaproszeń, świadków, samochodu, obrączek.. Jeszcze nauki w kościele - co jeszcze?? Mój Ł siedzi w Anglii już parę lat i wszystko sama załatwiam - na szczescieza tydzien juz wraca na stale i troszke mnie odciazy..

POMOCY!!!!!!!!
Data: Pią Lut 02, 2007 10:43 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 233
Wyświetleń 4855

Zobacz cały wątek

Cytat: Co prawda nie jest to ani wystawa ani prelekcja ale poświęcenie nowego kościoła NSPJ w dzielnicy hutniczej
Tu jest info o tej uroczystości która odbędzie się w tę sobotę 22 listopada . o 19 wiezorem.

Cytat: no wreszcie

Cytat: Niby tak , ale chodzą słuchy że stary
Złość mnie bierze że ważniejszy jest jakiś projekt i wygląd blaszanego dachu niż tradycja dzielnicy. Toż to normalne świętokradztwo !no to trzeba było pilnować proboszczów przy ustalaniu wytycznych do projektu

a na marginesie - w Zabrzu zniszczono bezpowrotnie piękny modernistyczny wystrój wnętrza kościoła św. Kamila robiąc z niego totalną wiochę - poza mną wszyscy parafianie byli zachwyceni (w każdym razie wszyscy z którymi rozmawiałam) - może tu też tylko Tobie będzie brakowało starego ??
pamiętam reakcję proboszcza na kolędzie kiedy mój tata pytał czy nie lepiej zamiast budować nowy porządnie wyremontować stary
Cytat: Z rozmów prywatnych z ludźmi wnioskuję że nie jestem sam. Tylko teraz to już przymus - bo kościół stoi i chcąc nie chcąc trzeba go poświęcić .
A projekt kościola powstał w czasach gdy w zasadzie mnie historia miasta nie interesowała . A proboszcz który był przy projektowaniu umarł , nie ma nawet kogo obwinić za ten projekt.
A może nie zburzą ? Zrobić trzeba referendum kościelne, ale anonimowe. Albo Konserwatora napuścić.

Cytat: Na dniach będę w Kurii (w przyszłym tygodniu najpóźniej), więc mogę zapytać...
Może się czegoś dowiem konkretnego, ewentualnie porozmawiam z Bp po konsekracji nowego, bo na 99% będę na tej uroczystości.

Data: Czw Lis 20, 2008 13:55
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Z historii Gliwic
Odpowiedzi: 16
Wyświetleń 1075

Zobacz cały wątek

<ze strony naszej djecezji>

"Kętrzyńska Wspólnota Oazowa zaprasza na Oazę Modlitwy w dn. 9-11 maja. Będziemy gościć u Wspólnoty Oazowej z Mrągowa w ośrodku Księży Saletynów. Koszt 40 zł Zapisy - mail ks. Adrian Jeśli dla kogoś pieniądze są wielkim problemem to proszę o szczerość. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zapisy do środy. Proszę o przekazanie tej wiadomości wszystkim."

Piątek
17.30 Spotkanie <"miś" jest cały> (grupa nasza i mrągowska)
19.00 Eucharystia (muzycznie obstawiamy my i pielgrzymi z Galindii Mrągowo; liturgicznie - Mrągowianie)
po 20.00 Nasza Pantomima!!!!
21.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu (kaplica)
22.30 Cisza, czyli Polaków nocne rozmowy w ciemnościach egipskich...

Sobota
8.00 Jutrznia (dowiesz się co to )
8.30 Śniadanie
9.30 Konferencja (sala konferencyjna)
10.45 Wprowadzenie i Namiot Spotkania
12.00 Eucharystia (kościół)
ok. 13.00 Obiad
sjesta
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
15.20 Spotkania w grupach (dwie grupy mrągowskie; nasza jedynkowa, gimnazjalna)
17.00 Podsumowanie (sala konferencyjna)
19.00 ognisko (przy dobrej pogodzie) i zabawa biesiadna przy złej ... nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło
23.00 czuwanie - Wigilia Zesłania Ducha Świętego
24.00 Eucharystia

Niedziela
8.30 Śniadanie
- po śniadaniu spotkanie (to jeszcze nie ustalone)
- ok. 10 lub 10.30 wyjeżdżamy!

W imieniu Mrągowskich Oazowiczów serdecznie zapraszamy
Data: 03-05-2008, 12:49
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Warmińska
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 2620

Zobacz cały wątek

No to czas najwyższy zrobić liste co, gdzie i kiedy
Więc wygląda to następująco:
Para młoda: Ania i Michał
Data i godzina Ślubu: 22.08.2009 o godz.14
Miejsce Ślubu: Kościół Najświętszego Serca Jezusa i św. Floriana Poznań
Świadkowie: Mój chrzesny i brat Narzeczonego
Miejsce przyjęcia Weselnego: Monidło ul. Matejki
Liczba gości: około 35 osób
Fotograf: Kasia i Sławek
Samochód: tym zajmuje sie Misiu, więc czas pokaże co bedzie
Obrączki: dla nas śliczne wzór wybrany!!Po Nowym Roku zabieramy się za ich robienie

Suknia ślubna: już kupiona w Nicole, ASPERA model 4214 (niestety nie ma jej w katalogu )
Garnitur: łatwiej kupić niz sukienke więc bedziemy myślec gdzie kupić około maja - starczy
Zaproszenia i zawiadomienia: wolała bym drukowane bez wypisywania z wybranym wierszykiem z forum
Fryzjerka: juz wybrana, choc jeszcze nic o tym nie wie Fryzura też już wybrana

Makijaż: chyba bedzie do tego zatrudniona koleżanka o czym również jeszcze nic nie wie
Kwiaty: koleżanka Asia
Podróż poślubna: marzy się nam wyjazd za granice
Data: 2008-11-08, 16:37
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasze śluby - najważniejsze informacje
Wyświetleń 373

Zobacz cały wątek

Temat ten został powołany do życia jako informacja dla wszystkich, którzy chcieliby w szybki i prosty sposób dowiedzieć się o planowanych koncertach zespołu 2Tm2,3.

trasa "dementi" 2009:

  17.03 ŚREM-JEZIORANY, Kościół Najświętszego Serca Jezusa, ul.Kilińskiego 23, godz.19:00

  18.03 NOWA SÓL , Kościół Św. Antoniego - kapucyni, ul. Piłsudskiego 14, godz.19:30, wstęp wolny

  19.03 WROCŁAW, Kościół Św.Michała Archanioła ul.B.Prusa 78, godz.19:00, bilety 20zł

  20.03 CHORZÓW, Kościół Św.Franciszka z Asyżu ul.Franciszkańska 1, godz. 19:30 bilety-cegiełki 10 i 20 zł do nabycia przed koncertem

  21.03 KRAKÓW, Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul.Grodzka, godz.20:00, bilety 20zł, koncert w intencji dzieci nienarodzonych

  28.03 POZNAŃ, Kościół Św. Jana Bosko - salezjanie ul.Warzywna 17, godz.20:00, bilety:przedsprzedaż 18zł, w dniu koncertu 20zł

  29.03 SZCZECIN, Kościół Św. Krzyża, ul. Wieniawskiego 4, godz.20:00, bilety przedsprzedaż 18zł, w dniu koncertu 20zł

  30.03 GDAŃSK, Kościół Bożego Ciała, ul. Piecewska 9

  01.04 WARSZAWA, Kościół Zwiastowania Pańskiego, ul.Gorlicka 5/7, godz.20:37

  02.04 PUŁAWY

  03.04 LUBLIN, Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5


Będzie to niejako kopia zapisanych koncertów na stronie
Data: Pią, 22 Wrzesień 2006 10:10:32
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: 2Tm2,3
Odpowiedzi: 2
Wyświetleń 47882

Zobacz cały wątek

Cytat: szuka wykonawcy na budowę oświetlenia iluminacyjnego kościoła p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Wrzeszczu.

Cytat: Kolejny gdański kościół uzyska nowoczesny system oświetlenia. 81 specjalnych lamp oświetli gmach świątyni p.w. Najświętszego Serca Jezusowego we Wrzeszczu (ul. ks. Józefa Zator-Przytockiego 3).

Iluminacja kościoła powstawała przez ostatnie dwa miesiące. Do połączenia 81 projektorów użyto 1600 metrów kabla. Całość inwestycji kosztowała 373 tys. zł. Iluminację zrealizował gdański Zarząd Dróg i Zieleni.

W tym roku wybudowano już oświetlenie iluminacyjne:
- Baszty Jacek i Murów Obronnych,
- Kościoła p.w. św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku Emaus.
Tym samym, w Gdańsku jest już 41 iluminowanych obiektów zabytkowych.

Uroczyste uruchomienie iluminacji nastąpi 4 grudnia br., około godz. 19.20 (tuż po zakończeniu wieczornej mszy św.) z udziałem prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza.

Data: Pon Gru 03, 2007 6:55 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Na papierze, ekranie i w Mieście
Odpowiedzi: 127
Wyświetleń 15612

Zobacz cały wątek

Wspólnota Jerozolima - Poznań, ul. Kościuszki 99, Kościół OO. Dominikanów - zaprasza na:

Jubileuszową Noc Miłosierdzia

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy Kościół Katolicki obchodzi Święto Miłosierdzia Bożego. Od 1983 roku, w noc poprzedzającą to święto, Wspólnota „Jerozolima” organizuje w kościele oo. Dominikanów czuwanie modlitewne, zwane Nocą Miłosierdzia.

Tegoroczna 25. Noc Miłosierdzia odbędzie się 14 kwietnia. Tym, co każdego roku przyciąga rzesze wiernych niezależnie od wieku jest – jak sami twierdzą – szczególne doświadczenie Bożego działania. Konferencja, modlitwa uwielbienia, modlitwa o uzdrowienie i miłosierdzie dla całego świata, nocna spowiedź i uroczysta Eucharystia – wszystko to przybliża Boże Miłosierdzie i czyni jego kult żywym i aktualnym.

Od strony muzycznej Noc Miłosierdzia znana jest z pieśni komponowanych corocznie przez znanego poznańskiego dyrygenta i kompozytora Jacka Sykulskiego. Śpiew poprowadzą połączone schole Wspólnoty „Jerozolima” i Inicjatywy „Niedzielne Wielbienie Boga”

Plan Nocy Miłosierdzia przedstawia się następująco:
21.00 Początek
21.15 „Wigilia Nocy Miłosierdzia”
22.15 Konferencja
23.00 Modlitwa: m.in. modlitwa o nawrócenie, zaufanie i umocnienie, Adoracja Najświętszego Sakramentu.
ok.1.00 EUCHARYSTIA.

Wysłuchaj zaproszenia:

więcej na stronach
Data: Czw, 29 Marzec 2007 09:06:25
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: POTFORUM
Odpowiedzi: 146
Wyświetleń 19580

Zobacz cały wątek

Kolejny Wielki Post przed nami, tradycją stały się już koncerty akustyczne 2TM2,3 w tym okresie, więc i w tym roku nie mogło ich zabraknąć.

Tak oto przedstawia się na dzień dzisiejszy trasa "dementi" 2009:

17.03 ŚREM-JEZIORANY, Kościół Najświętszego Serca Jezusa, ul.Kilińskiego 23, godz.19:00
18.03 NOWA SÓL , Kościół Św. Antoniego - kapucyni, ul. Piłsudskiego 14, godz.19:30, wstęp wolny
19.03 WROCŁAW, Kościół Św.Michała Archanioła ul.B.Prusa 78, godz.19:00, bilety 20zł
20.03 CHORZÓW, Kościół Św.Franciszka z Asyżu ul.Franciszkańska 1, godz. 19:30 bilety-cegiełki w cenie 5zł, 10zł i 20zł do nabycia przed koncertem
21.03 KRAKÓW, Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, ul.Grodzka, godz.20:00, bilety 20zł, koncert w intencji dzieci nienarodzonych
28.03 POZNAŃ, Kościół Św. Jana Bosko - salezjanie ul.Warzywna 17, godz.20:00, bilety:przedsprzedaż 18zł, w dniu koncertu 20zł
29.03 SZCZECIN, Kościół Św. Krzyża, ul. Wieniawskiego 4, godz.20:00, bilety przedsprzedaż 18zł, w dniu koncertu 20zł: Księgarnia Św.Dominika Pl.Ofiar Katynia 1, Ars Christiana Al.Niepodległości 17, Parafia Św.Krzyża ul.Wieniawskiego 4
30.03 GDAŃSK, Kościół Bożego Ciała, ul. Piecewska 9, godz.19.00, bilety 10zł do nabycia w biurze parafialnym
01.04 WARSZAWA, Kościół Zwiastowania Pańskiego, ul.Gorlicka 5/7, godz.20:30, bilety 20zł dostępne od 1 marca - Księgarnia XLM ul.Tamka 45 tel. 022/8281379
02.04 PUŁAWY
03.04 LUBLIN, Filharmonia im. Henryka Wieniawskiego, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Szczegóły których brak, będą uzupełniane w najbliższych dniach.
Może jeszcze jakieś miasto się pojawi...starania trwajo...

No i doszły mnie słuchy, że na trasie będzie premiera jakiejś płyty 2TM2,3 , ale czy to prawda? Słuchy chodzą, że to podwójny album...
Pożyjemy...zobaczymy...
Data: Pią, 20 Luty 2009 01:54:33
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: 2Tm2,3
Odpowiedzi: 45
Wyświetleń 2277

Zobacz cały wątek

Nie można zaprzeczyć, że coś w tym jest. Ja niedawno byłem u Marianów. Nie byłem świadomy, że nie znajduję się w kościele katolickim (złożyły się na to 2 fakty - 1. od dawna byłem całkowicie przekonany, że to katolicki kościół 2. jak zauważyłem, że mam niesamowite szczęście natrafić na wystawienie Najświętszego Sakramentu [podejrzewam, że u nich monstrancja stoi non stop] to już wszystko inne przestało mieć znaczenie), ale modlitwa u nich była dla mnie niezwykła. Niedobrze moim zdaniem, że Hostia, którą widziałem została konsekrowana przez kobietę, ale nie umniejsza to wagi samego sakramentu. Mariawici mają sukcesję i zdaje się, że nie zmienili stosunku do tego sakramentu po schizmie, więc problem jest mniej więcej takiej wagi jak to, czy ksiądz odprawiający Mszę Świętą wierzy, że Jezus jest obecny w Eucharystii - bez wątpienia ma to duże znaczenie, ale nie odbiera to wagi samemu sakramentowi. Modlitwa przyniosła skutek (modliłem się o spokój, bo miałem bardzo stresujący dzień), inna sprawa, że kiedy odszedłem
Na tej samej zasadzie, to, że egzorcyzmów dokonują Protestanci nie umniejsza wagi tych egzorcyzmów - ważna jest Sukcesja i wiara w Moc Chrystusa. Przecież, choć nie jesteśmy tego świadomi, bardzo wielu kapłanów może wyznawać różnego rodzaju herezje, niezgodne z nauczaniem Kościoła, starając się jednak dążyć do Prawdy. Protestanci zaś uważają to, w co akurat wierzą za Prawdę. Jeżeli więc Miłosierdzi Boże dopełnia nasze braki (podczas modlitwy Duch Święty wstawia się za nieumiejącymi się modlić, Miłosierdzie wyrównuje braki kapłanów podczas sakramentów itd), to czemu nie miałoby tego robić dla Protestantów?
Data: Nie Lut 08, 2009 9:57 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Chrześcijaństwo, ekumenizm
Odpowiedzi: 301
Wyświetleń 5952

Zobacz cały wątek

W tym wątku będą zbierane ogłoszenia par, które szukają innych par biorących ślub w tym samym kościele i tego samego dnia, w celu umówienia się na wspólną dekorację kościoła.

Lista będzie na bieżąco uaktualniana na podstawie Waszych postów w tym wątku - będą dodawane nowe daty a usuwane już nieaktualne.

Odpowiedzi na ogłoszenia proszę pisać na priv bądź e-mail czy telefon, jeśli były podane w poście.
Kryszka, Sajonara6

2009 rok

10.01.
Kościół w Łagiewnikach
30.05.
- Kościół Podwyższenia św. Krzyża
06.06.
Kościół ?w. Krzyża w Łodzi
Kościół NMP Królowej Polski w Łodzi
20.06.
Kościół NMP Królowej Polski w Łodzi
27.06.
- Kościół św. Józefa Oblubieńca NMP
04.07.
- Katedra
18.07.
Kościół NPP Matki Odkupiciela i ?w. Jana Bożego w Łodzi
Kościół Narodzenia NMP w Łodzi
15.08.
- Kościół pw. Najświętszego Zbawiciela
19.09.
Kościół pw. Piotra i Pawła w Łodzi
Data: Pon Cze 12, 2006 10:55 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub konkordatowy
Odpowiedzi: 29
Wyświetleń 2167

Zobacz cały wątek

No więc mamy jednych, którzy narzekają, że Kościół ciągle o tym seksie, jak by nie było innych spraw, oraz drugich, którzy narzekają, że... Kościół mówi o tym za mało. Normalka .

Świadectwa małżonków można znaleźć w Internecie, jeżeli się poszuka. Ponadto organizowane są rekolekcje dla małżeństw. Polecam stronę:

Ciekawe świadectwo:

"Od 17 lat jestem mężatką, od 12 pracuję w poradni Duszpasterstwa Rodzin jako doradca i nauczycielka NPR.
Wiem z własnego doświadczenia małżeńskiego, ze by porządkować sferę płciowości, trzeba się modlić i systematycznie mad tym pracować. Bałagan w tej dziedzinie rośnie samoistnie, niesamowicie łatwo. Presja mediów i otoczenia jeszcze to potęguje.
Tu, na tych rekolekcjach zobaczyłam Bożą odpowiedź na moją modlitwę o promocję czystości i Naturalnego Planowania Rodziny.
Pan Bóg podczas adoracji Najświętszego Sakramentu powiedział mi, że oto zaczyna się rewolucja, Boża rewolucja w małżeńskich sypialniach. Już ją widzę w swoim małżeństwie. Bóg stale przemienia moją relację z mężem."

Myślę, że o takich instruktorach NPR-u trudno powiedzieć, że postępują według utartych schematów, chociaż nie jest to niemożliwe .
Data: Wto Lut 03, 2009 12:41 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Świadectwa
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 444

Zobacz cały wątek

podsumowanie:

ZAŁATWIONE!!!
Data:
* 18.08.2007 godz. 16 00
Kościół: Najświętszego Serca Jezusowego na Zgierskiej
Sala: - Skarabeusz
- dekoracja w cenie - wstęgi i kokardy
Samochód:
- Mercedes klasa E 220- dekoracja w cenie

?wiadkowie: - siostra Ł i mój kolega
List gości:- 177 osób
Zaproszenia: - model F 817

Fryzura i makijaż:
- Salon Pani Kasi
* jeszcze nie byłam na próbnym makijażu ani u fryzjera
Nauki:
- zaliczone
Zespół:
- Orkiestra: pod kierownictwem Pana Jerzego Cichońskiego
Suknia:
- firmy Sposa model Wenecja z salonu Najna
Garnitur młodego:
- River Island
Buty:- młoda ma

- młody idzie boso – jak narazie
Dodatki:
- diadem

- biżuteria /dostałam od Ł/

- podwiązka
Fotograf:
- Fiks
Kamerzysta:
- nie pamiętam nazwy ale urzęduję na ul. Gogola przy kościele /gdy oglądałam innych wesela bardzo mi się spodobało nagranie w jego wykonaniu/
Parking:
- wstępnie załatwiony
Album i księga gości:
- złoty jako album – bordo jako ksiega gosci / z kremowymi kartkami/

Kurs tańca:
- będzie nas uczył .. kucharz ze Skarabeusza.. - wstepnie sie zgodził

I dodatkowo załatwiliśmy sesję plenerową nad morzem moim ukochanym :):)DO ZAŁATWIENIA:
- Buty młodego
- Muszka/musznik/krawat
-Spinki do włosów
- Podziękowania dla rodziców
- Bielizna
- Pończochy
- Strój mamuśki
- Podróż poslubna
- Koszula młodego
- Kamizelka młodego
- Wódka
- Wiązanka – pomysł jest .. nie wiem jak z wykonaniem
- Dokumenty wszelkie
- Noclegi dla gości

Czegoś brakuje??
Data: Pon Maj 14, 2007 10:25 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 233
Wyświetleń 4855

Zobacz cały wątek

Cytat:
Wielka Sobota

W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa.
Poświęcenie pokarmów wielkanocnych należy poprzedzać wspólną adoracją przy Grobie Pańskim.
2. Kościół powstrzymuje się od sprawowania ofiary Mszy św., dlatego główny ołtarz pozostaje obnażony.
3. Komunii świętej można udzielać tylko w formie Wiatyku.
4. Po uroczystej Wigilii, czyli nocnym oczekiwaniu Zmartwychwstania, rozpoczyna się radość wielkanocna, która trwa przez pięćdziesiąt dni.
5. Przed rozpoczęciem Wigilii Paschalnej należy zakończyć adorację przy Grobie Pańskim. Kapłan lub diakon, ubrany w komżę i stułę, intonuje krótki śpiew na cześć Najświętszego Sakramentu, następnie wyjmuje Hostię z monstrancji i chowa ją w tabernakulum Grobu Pańskiego. Na figurę Chrystusa leżącego w grobie kładzie się białą zasłonę, a w Grobie Pańskim ustawia się figurę Chrystusa Zmartwychwstałego. Po schowaniu Najświętszego Sakramentu wygasza się światła, z wyjątkiem wiecznej lampki albo dwóch świec. Pod koniec Wigilii Paschalnej znowu zapala się światło w Grobie Pańskim, jeśli wznawia się adoracjęI:
Data: 09-03-2008, 22:08
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Diakonia Liturgiczna
Odpowiedzi: 22
Wyświetleń 2368

Zobacz cały wątek

Cytat: Widzisz chór

Cytat: O ile dobrze pamiętam, to w NOMie gdy udziela się chrztu na Mszy, to nie ma aktu pokuty.

Cytat: Od dawien dawna jeśli po Mszy było wystawienie Najświętszego Sakramentu, to kapłan nie błogosławił ręką ludu, natomiast nie wiem, jak to jest dokładnie w posoborowym ritus servandus

Cytat: zbieranie składki zazwyczaj ciągnie się przez prefację, jeśli kościół jest duży

Cytat: Ocena zależy od tego czy Ty potrafisz śpiewać, czy czasem nie fałszujesz, bo fałszowanie faktycznie przeszkadza w uzyskaniu harmonii śpiewu liturgicznego i skupieniu się. Poza tym celem śpiewu jest skupić Twoją uwagę na ołtarzu, chwalić Pana i wprowadzić atmosferę sacrum, a nie po to, żebyś Ty mógl sobie pośpiewać przeszkadzając przy tym innym.... a to, czego Ty nie potrafisz śpiewać, to trzeba wyrzucić na śmietnik?

Cytat: W każdym razie komunia święta to nie najlepszy moment do śpiewania akurat tej, czy podobnej pieśni.


I o to mi właśnie chodzi
Data: 08-06-2008, 13:04
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Diakonia Liturgiczna
Odpowiedzi: 11
Wyświetleń 1027

Zobacz cały wątek

51. Kościół Garnizonowy pw. Św. Kazimierza - Ul. Kopernika - Wzniesiony w latach 1930-1933. W stylu funkcjonalizmu według projektu Leona Dietz d’Arma oraz J. Zawadzkiego. Tynkowany, trójnawowy, bazylikowy, z emporami (gankami nad nawami bocznymi) otwartymi do nawy głównej.
Jednowieżowy, z wieżą nie na osi kościoła, jak to ma miejsce we wszystkich innych katowickich jednowieżowych kościołach, ale posadowioną w narożniku. Projektanci zakomponowali w jednej bryle kościół i plebanię, a cały zespół wbudowali w narożnik między dwoma ulicami (Kopernika i M. Curie-Skłodowskiej). Wnętrze ma zachowane
oryginalne wyposażenie funkcjonalistyczne i w stylu Art Deco. Jego autorami są (poza architektami): Zofia Trzcińska-Kamieńska - Droga Krzyżowa i rzeźba Najświętszego Serca Pana Jezusa; Henryk Kunzek - Matka Boska Immaculata; Leon Kowalski - obraz Matki Boskiej Królowej Polski; Marian Szpindler - Chrystus w ołtarzu głównym, Karol Muszkieta - rzeźba św. Antoniego.

52. Dawne kasyno oficerskie (ob. Akademia Sztuk Pięknych) - Ul. Raciborska 37 - Wzniesione około 1930 roku według projektu L. Sikorskiego. W stylu modernizmu
Data: Pią Gru 01, 2006 5:58 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Zabytki
Odpowiedzi: 305
Wyświetleń 38167

Zobacz cały wątek

Dziękuję

Jest już elektroniczna petycja

Podpisujcie się.

Lista miejsc, gdzie można złożyć podpis pod petycją:

Świętochłowice:

Urząd Miejski w Świętochłowicach
ul. Katowicka 54

Kościół św. Józefa – Zgoda
ul. Wojska Polskiego 13
Sobota – od godziny 18.00
Niedziela - od 8.00-16.30

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Piaśnikach
ul. Chorzowska 4
Niedziela od 10.00

Komenda Policji w Świętochłowicach
ul. Wojska Polskiego 16c

Straż Pożarna
ul. Harcerska 16

Sklep zoologiczno-wędkarski
ul. Pocztowa ( wejście przez bramę)

Sklep „Rottweiler”
ul. Katowicka

Sklep z farbami
ul. Wyzwolenia 30

Chorzów:
Przychodnia weterynaryjna
Chorzów ul. Gwarecka 17

Gliwice:
Dokument Serwis ul. Akademicka 16 Gliwice
W budynku Politechniki Ślaskiej
Data: Czw 07 Wrz, 2006 21:27
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Linki
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 559

Zobacz cały wątek

Politechnika - dzielnica miasta Gliwice od lutego 2008 roku. Dzielnica jest położona we wschodniej części miasta.
Przez dzielnicę przepływa rzeka Kłodnica i rzeka Bytomka, a na jej terenie położona jest między innymi Politechnika Śląska, która znajduje się w miejscu osuszonych stawów rozlewiska rzeki Kłodnicy, Kuria Diecezjalna i Plac Krakowski, który jest miejscem imprez i koncertów.
Na terenie dzielnicy powstanie centrum handlowe Focus Park i hala sportowa Podium.
Kościoły i kaplice -
-Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa
- Kościół św. Michała Archanioła
-Kościoły innych wyznań: Ewangelicki Kościół Zbawiciela
Edukacja-
-Szkoła Podstawowa Numer 36
-Gimnazjum Numer 14 w ZSO–10
-I Liceum Ogólnokształcące w ZSO–10 .
Przez dzielnicę przebiegają następujące szlaki turystyczne -Szlak Husarii Polskiejczerwony znakowany szlak turystyczny w województwie śląskim. Szlak opracowany przez ks. Jerzego Pawlika w latach 1969-1970 z okazji 286 rocznicy przemarszu wojsk polskich udających się na odsiecz Wiednia. Swą nazwę zawdzięcza decydującej roli Husarii Polskiej w bitwie pod Wiedniem pod wodzą króla Jana III Sobieskiego.
Przebieg szlaku Będzin Bytom Piekary Śląskie Orzech Nakło Tarnowskie Góry Wieszowa Zabrze Gliwice Żernica Nieborowice Pilchowice Stanica Rudy Rezerwat przyrody Łężczok Racibórz Pietrowice Wielkie Krzanowice .
-Szlak Krawędziowy GOP - zielony znakowany szlak turystyczny w województwie śląskim i województwie małopolskim. Atrakcją turystyczną szlaku jest punkt widokowy na wzgórzu Gronie w Mikołowie, z którego przy dobrej pogodzie można zobaczyć Beskid Śląski.
Przebieg szlaku - Gliwice Przyszowice Chudów Mikołów Tychy Paniówki Lędziny Chełm Śląski Chełmek .
Przez dzielnicę przebiegać będzie planowana Drogowa Trasa Średnicowa Gliwice-Katowice
Data: 2008-09-30, 10:18
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Dzielnice
Wyświetleń 58

Zobacz cały wątek

Cytat:
Biecz koło Gorlic, fragment murów miejskich.
Sękowa. Kościół p.w. św. św. Filipa i Jakuba
pałac w Pszczynie
most w Darłówku
Statua z św. Szymonem, Lipnica Murowana
Klasztor w Tyńcu.
kościołek w Tropiu
Zamek w Dębnie pow. Brzesko
Bochnia, kość św. Mikołaja
zamek rycerski Podewilsów w Krągu
konkatedra Świętej Trójcy w Chełmży
Baszta Czarownic w Słupsku
pałac Moja Wola
pałac myśliwski w Antoninie
Kościółek Św. Krzyża tuż przy Zakopiance (w Rdzawce)
Żywiec, Zamek Komorowskich
Poznań, ul Półwiejska
Sanktuarium Maryjne w Świętej Lipce koło Reszla.
kaplica - mauzoleum Raczyńskich w Rogalinie.
Torpedownia* w Juracie.
Biała Synagoga w Sejnach
Myczkowce k. Soliny
Pałac Kwileckich w Oporowie (Wlkp);
Baszta Kłodzka opodal Muzeum Filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej
kościół p.w. św. Andrzeja, Kraków
kościół p.w. śś. Piotra i Pawła (ten z kopułą), Kraków
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.
Kochcice. Pałac Ludwika Karola von Ballestrema
"ucho igielne", Sandomierz
gdanisko na zamku w Kwidzynie
Głogówek - Ratusz
Synagoga Stara - Krakow
Łańcut, główny portal
Przemyśl, Rynek
Kościół Świetej Trójcy w Strzelnie
Wodowskaz w Zawichoście
Byczyna, Wieża Niemiecka
Cerkiew łemkowksa w Białym Borze
Kościół św. Małgorzaty w Kościelcu Kujawskim,
klasztor pocysterski w Koprzywnicy.
Ruiny klasztoru w Zagórzu
iłża, ruiny zamku
kościół farny w Gniewie.
zamek w Kazimierzu
Janowiec nad Wisłą
pręt chełmiński, ratusz w Chełmnie
Zamek w Czersku
Pałac w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach
Poznań, ul. Gołębia?
Synagoga Tempel, Kraków
Pałac Górków, Poznań
kościół św. Michała Archanioła z Syryni , Katowice
ohel, cmentarz żydowski, dom modlitwy i barokowy kościół p.w. Niepokalanego Poczęcia N.M.P - Góra Kalwaria
Kołobrzeg, stare miasto
Pałac Staszica w Warszawie
Fragment zamku (północnego skrzydła) na Wawelu w Krakowie.
kaplica, Kalwaria Zebrzydowska
Olsztyn, Kościół Najświętszego Serca
Kościół w Skarżycach p.w. Św. Trójcy i św. Floriana
Wiśnicz koło Bochni. Wiedziałm, że tam byłem. Zamek Kmitów, ostatnio Lubomirskich
Zamek Krzyżtopór w Ujeździe.
Cerkiew w Hańczowej
klasztor w Rudach Raciborskich


//edited by mefisto
Data: Wto, Kwi 22, 2008 17:05
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Podróże małe i duże
Odpowiedzi: 148
Wyświetleń 13045

Zobacz cały wątek

Cytat: Święto Ciała i Krwi Pańskiej (w tradycji ludowej: Boże Ciało) w Kościele katolickim to uroczystość liturgiczna ku czci Najświętszego Sakramentu. Wierni szczególnie wspominają Ostatnią Wieczerzę i Przeistoczenie chleba i wina w Ciało i Krew Jezusa Chrystusa. W Polsce święto to obchodzi się w czwartek po Uroczystości Trójcy Świętej, a więc jest to święto ruchome wypadające zawsze 60 dni po Wielkanocy. W niektórych krajach przenoszone jest na kolejną niedzielę.

Święto to zostało ustanowione na skutek widzeń bł. Julianny z Cornillon. Pod ich wpływem bp Robert ustanowił w 1246 r. takie święto dla diecezji Liege. W 1252 r. zostało ono rozszerzone na Germanię. W 1263 miał miejsce cud eucharystyczny w Orvieto, gdy hostia w rękach wątpiącego w transsubstancjację księdza zaczęła krwawić. W 1264 r. papież Urban IV bullą Transiturus ustanowił to święto dla całego Kościoła. Uzasadniając przyczyny wprowadzenia tego święta wskazał: zadośćuczynienie za znieważanie Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, błędy heretyków oraz uczczenie pamiątki ustanowienia Najświętszego Sakramentu, która w Wielki Czwartek nie może być uroczyście obchodzona ze względu na powagę Wielkiego Tygodnia. Jednakże ze względu na śmierć Urbana IV bulla ta nie została ogłoszona, a tym samym święto nie zostało ustanowione. Uczynił to dopiero papież Jan XXII, który umieścił powyższą bullę w Klementynach (1317).

W Polsce po raz pierwszy wprowadził to święto bp Nanker w 1320 r. w diecezji krakowskiej. W późnym średniowieczu i renesansie największym sanktuarium kultu Bożego Ciała w Polsce był poznański kościół Bożego Ciała.

W Polsce obchody święta wiążą się z procesją z Najświętszym Sakramentem po ulicach parafii. Procesja zatrzymuje się kolejno przy czterech ołtarzach, przy których czytane są fragmenty z każdej z Ewangelii związane tematycznie z Eucharystią.

W Polsce Święto Ciała i Krwi Pańskiej jest dniem ustawowo wolnym od pracy.


No ale przecież wieczerza była przed Wielkanocą, więc dlaczego tak?
I jakie to święto ma w kościele katolickim znaczenie?
[I jakie ma dla Was?]
Data: Wto, 22 Maj 2007 20:57:52
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: POTFORUM
Odpowiedzi: 35
Wyświetleń 3652

Zobacz cały wątek

Katechezy Drogi Neokatechumenalnej dla dorosłych i młodzieży.
poniedziałki i czwartki godz. 19:00
(początek: 1 luty 2009)
Adres:
Parafia p/w Najświętszego Im. Jezus (kościół oo. Jezuitów)
ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi
Data: Nie, 01 Luty 2009 12:43:37
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: POTFORUM
Odpowiedzi: 146
Wyświetleń 19580

Zobacz cały wątek

Cytat: Witaj Asiek!Mam kilka pytań,gdyż także zamierzam wziąć ślub z cudzoziemcem, który jednak bardzo dobrze mówi po polsku.Interesuje mnie to także z tego wzgledu iż moja parafią jest kościół Najświętszego Sakramentu na Radogoszczu, choć jeszcze nie do końca zdecydowaliśmy gdzie będzie ślub


Katia, pytaj śmiało. W miarę możliwości pomogę.

P.S. Kryszka, dzięki za priv.
Data: Sro Lis 09, 2005 10:33 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Sprawy ślubno-weselne
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 3601

Zobacz cały wątek

Cytat: Tak, tak, mówicie dokładnie o tym samym kościele - często się mówi, że to na Armii Krajowej, bo na Wyszyńskiego jest jeszcze Najświętszego Serca Jezusowego


Mieszkam tutaj, więc wiem o czym mowa. A kościół Najświętszego Serca Jezusowego jest na Retkińskiej, nie na Wyszyńskiego - jeśli chodzi o konkrety.
Data: Sro Lip 05, 2006 10:46 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub konkordatowy
Odpowiedzi: 86
Wyświetleń 8746

Zobacz cały wątek

Cytat: O tutaj właśnie. Nie pasuje Tobie...

# Czcij ojca swego i matkę swoją.
# Nie zabijaj.
# Nie cudzołóż.
# Nie kradnij.
# Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
# Nie pożądaj żony bliźniego swego.
# Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

Już nawet nie musimy mówić o Bogu... Tobie właśnie TO nie pasuje.

Cytat: Poznanie Boga wiąże się z przyjęciem pewnych zasad życia. Babrając się w bagnie zła (Diabła) nigdy nie poznasz Boga. Będziesz poznawał ZŁO - na własne życzenie - bo Ci nie pasuje (wolna wola).

Cytat: A żyłeś jak Ci Pan Bóg przykazał? Na karmiłeś biednego? Przytuliłeś chorego? Powiedziałeś swojej Matce - Kocham Cię bardzo? Uklęknąłeś pod krzyżem Chrystusa prosząc o przebaczenie?
Czy się zbuntowałeś i powiedziałeś: To mi nie pasuje?

Cytat: Żyjesz w państwie gdzie przeważającą liczbę stanowią katolicy, czego oczekujesz? Prawo mniejszości ma być prawem całego Państwa?

Cytat: Jeżeli katolicy przestaną mieć decydujący głos w tym państwie jako obywatele, to będziesz miał wtedy SWOJĄ "neutralność" (nie ma czegoś takiego jak neutralność ateizm jest poglądem na życie, filozofią, etyką itd.).

Cytat: Twoja neutralność jest dla innych ludzi narzuceniem tego danego ŚWIATO-POGLĄDU tzn. to jest Twoja wizja świata.

Cytat: Nie mogę udzielić takiej odpowiedzi. Nie wiem co Ciebie usatysfakcjonuje. Zresztą nie taka moja (i Kościoła) rola, żeby CIEBIE (każdemu) dogodzić. Kościół nie karmi egoizmów i głaszcze po pleckach .

Cytat: Płacisz podatki? Płacisz - ktoś reguluje Twoje życie.
Jeździsz dziurawymi drogami - ktoś reguluję Twoje życie.
Płacisz za abonament - ktoś reguluje Twoje życie.
Mieszkasz w bloku - ktoś reguluje Twoje życie.
Mieszkasz na wsi - ktoś reguluje Twoje życie.
Należysz do UE - ktoś reguluje Twoje życie.
Wsiadasz do autobusu - ktoś reguluje życie.

itd. Co się mnie czepiasz?

Cytat: Kto tą zasadę ustanowił?

Cytat: Nie potrafię Ci wykazać istnienia Boga, dopóki sam tego nie będziesz chciał.

Cytat: - Dokładnie. Dla takich ludzi jest piekło. Sami dokonują, dobrowolnego wyboru, odrzucenia Boga - nie chce się.
- Jeśli żyłeś dobrze, nie "pójdziesz" do piekła.
- To co piszesz jest zaprzeczeniem nauki Katolickiej. Człowiek będzie sądzony z uczynków jakich dopuścił się w czasie życia.

To jak to w końcu jest? Można odrzucić boga i pójść do nieba? Czy można być świętszym od najświętszego katolika, a i tak pójść do piekła?
Data: Czw Sty 29, 2009 11:08 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Chrześcijaństwo, ateizm, religie, filozofie
Odpowiedzi: 162
Wyświetleń 3210

Zobacz cały wątek

Najpierw zaproszę do działu Powitań

Obejrzyj sobie najpierw zdjęcia kościołów

Adresy i do kogo zwrócić się o opinię znajdziesz tutaj:

Ja osobiście polecam Kościół Najświętszego Zbawiciela na Włókniarzy.
Data: Wto Lut 06, 2007 9:59 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub konkordatowy
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 874

Zobacz cały wątek

No i na rorrim przyszła już pora

Ania i Paweł

serdecznie zapraszają wszystkich FORUMOWICZÓW
na ślub dnia 22 kwietnia 2006 roku o godz. 17.00.
Uroczystość odbędzie się w kościele
Najświętszego Imienia Jezus (u ojców Jezuitów)
przy ul. Sienkiewicza 60 w Łodzi.

P.S. To ten kościół tuż za nowobudowanym budynkiem Philipsa, naprzeciwko Galerii Łódzkiej.
Data: Sob Kwi 15, 2006 3:48 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 30
Wyświetleń 2323

Zobacz cały wątek

Witaj Asiek!Mam kilka pytań,gdyż także zamierzam wziąć ślub z cudzoziemcem, który jednak bardzo dobrze mówi po polsku.Interesuje mnie to także z tego wzgledu iż moja parafią jest kościół Najświętszego Sakramentu na Radogoszczu, choć jeszcze nie do końca zdecydowaliśmy gdzie będzie ślub
Data: Wto Lis 08, 2005 8:02 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Sprawy ślubno-weselne
Odpowiedzi: 43
Wyświetleń 3601

Zobacz cały wątek

Zobacz sobie też kościół Najświętszego śerca Jezusowego na Retkińskiej. To nie jest moja parafia lae tam bior slub. Podoba mi se ten kościół. Wchodzi sie pieknymi schodami jest inny bo jakby okrągły. Z resztą zobacz:
Data: Sro Lut 07, 2007 3:14 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub konkordatowy
Odpowiedzi: 10
Wyświetleń 874

Zobacz cały wątek

Cytat: Sobór Trydencki
Nauka o Komunii pod dwiema postaciami
i Komunii małych dzieci:

Rozdział I. Świeccy i duchowni, którzy nie celebrują, nie są zobowiązani prawem Bożym do Komunii pod dwiema postaciami. - Przeto ten święty Sobór, pouczony przez Ducha Świętego, który jest Duchem "mądrości i rozumu, Duchem rady i mocy" [por. Iz 11, 2], oraz idąc za sądem i zwyczajami samego Kościoła, oświadcza i naucza, że świeccy i duchowni, jeśli nie celebrują, żadnym prawem Bożym nie są zobowiązani do przyjmowania Sakramentu Eucharystii pod dwiema postaciami, i że bez obrazy wiary wątpić nie mozna, iż komunia pod jedną postacią wystarcza im do zbawienia.

Choć Chrystus Pan podczas Ostatniej Wieczerzy ustanowił czcigodny ten Sakrament pod postacią chleba i wina i podał Apostołom [por. Mt 26,26n; Mk 14,22n; Łk 22,29n; 1 Kor 11,24n], jednak taki sposób ustanowienia i podania nie zmierza do tego, by z ustanowienia Pańskiego wszyscy wierni byli zobowiązani do przyjmowania obu postaci [kan. 1 i 2]. Również i z mowy podanej w rodziale VI św. Jana nie można słusznie wnioskować, że nakazana jest przez Pana Komunia pod dwiema postaciami (kan. 3), jakkolwiek by ją rozumiano według różnych interpretacji świętych Ojców i Doktorów. Bo ten sam, który powiedział: "Jeślibyście nie pożywali ciała Syna człowieczego i nie pili krwi Jego, nie będziecie mieć życia w sobie" [J 6, 53], powiedział też: "Kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki" [J 6, 51]. I Ten, co powiedział: "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, posiada życie wieczne" [J 6, 54], powiedział także: "Chleb, który ja dam, jest ciało moje za życie świata" [J 6, 51]. Wreszcie Ten, który powiedział: "Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, przebywa we mnie a ja w nim" [J 6, 56], powiedział również: "Kto spożywa ten chleb, żyć będzie na wieki" [J 6, 58].

...

Kanony
O Komunii pod dwiema postaciami i o Komunii dzieci

Kan. 1 Jeśli ktoś twierdzi, że wszyscy i poszczególni wierni Chrystusa są obowiązani przykazaniem Bożym lub koniecznością [osiągnięcia] zbawienia do przyjmowania Najświętszego Sakramentu Eucharystii pod dwiema postaciami - niech będzie wyłączony ze społeczności wiernych.

Kan. 2 Jeśli ktoś twierdzi, że święty Kościół katolicki bez słusznych przyczyn i racji postanowił, żeby i świeccy, i duchowni, którzy nie celebrują, pod jedną tylko postacią przyjmowali Komunię św., albo że pobłądził wydają taki przepis - niech będzie wyklęty.

Kan. 3 Jeśli ktoś przeczy temu, że całego i integralnego Chrystusa, źródło i sprawcę wszelkich łask, przyjmuje się pod jedną postacią, ponieważ - jak niektórzy mylnie twierdzą - nie jest zgodne z ustanowieniem samego Chrystusa przyjmowanie Go pod obiema postaciami - niech będzie wyklęty.(znalazłem na Forum Frondy)
Data: Wto Lut 10, 2009 2:54 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Katolicyzm
Odpowiedzi: 155
Wyświetleń 5793

Zobacz cały wątek

Kościół zaklepany i godzina też. Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini wychodzi na to że wszystkie sakramenty będę miała w tym kościele chociaż nie jest już to moja Parafia a godzina 19:30. Wcześniej planowaliśmy o 19 ale w tej parafii jest albo o 18:30 na mszy a my mszy nie chcemy albo o 19:30. Tak więc wszystko co pilne i takie ważniejsze załatwione
Data: 2008-09-01, 17:00
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasze przygotowania
Odpowiedzi: 457
Wyświetleń 7501

Zobacz cały wątek

Cytat:
Natomiast kościół przy ulicy Chorzowskiej jest beznadziejny. Po prostu brzydki. Taka sala gimnastyczna.

Cytat:
Salą gimnastyczną był kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego . Serio! Mieścił w sobie siedzibę TS Naprzód, a dopiero po jakimś czasie przekwalifikowano ten budynek na kościół i dobudowano wieżę.czy to jest moze taki kosciol na rogu dwoch ulic? wejscie jest takie jakby sciete z kwadratu?
Data: Czw 19 Lip, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Historia miasta i zabytki
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 4702

Zobacz cały wątek

Cytat: Taka sala gimnastyczna.


Salą gimnastyczną był kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Pułaskiego . Serio! Mieścił w sobie siedzibę TS Naprzód, a dopiero po jakimś czasie przekwalifikowano ten budynek na kościół i dobudowano wieżę.
Data: Czw 19 Lip, 2007
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Historia miasta i zabytki
Odpowiedzi: 24
Wyświetleń 4702

Zobacz cały wątek

Cytat: Fakt, że w książce Sampa "Wrzeszcz, kościół " Na Czarnej" jest konsekwentnie "Najświętszego Serca Jezusowego".


Jako ciekawostkę podam jeszcze, że proboszczem jest ks. Mikołaj Samp, brat autora powyższej książki
Data: Pią Lis 19, 2004 12:46 pm
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Na papierze, ekranie i w Mieście
Odpowiedzi: 444
Wyświetleń 19401

Zobacz cały wątek

Cytat: gdzies spotkalem sie z nazwa Najswietszego Serca Jezusa


A ja się spotkałem z nazwą Herz-Jesu-Kirche
Fakt, że w książce Sampa "Wrzeszcz, kościół " Na Czarnej" jest konsekwentnie "Najświętszego Serca Jezusowego".
Data: Pią Lis 19, 2004 10:51 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Na papierze, ekranie i w Mieście
Odpowiedzi: 444
Wyświetleń 19401

Zobacz cały wątek

Cytat: witam, my ślubujemy 06.09.2008 w Kościele Najświętszego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie (Zielone Wzgórza), godz. 16:00o to także moja parafia....tylko że My mamy ślub 14 czerwca 2008. i jeszcze tylko jedna poprawka "nasz" Kościół jest pod wezwaniem Najwyższego..... a Ty napisałaś Najświętszego.... pozdrowienia
Data: 2008-03-27, 16:09
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub
Odpowiedzi: 256
Wyświetleń 18274

Zobacz cały wątek

Cytat: "..Dlaczego zatem bełkot ksiedza profesora "ałtorytetu" liturgicznego miałby mnie do czegokolwiek przekonać...przewrotnością swoją nie zasługuje na posłuch...Moze i ksiadz nie (skoro tak twierdzisz), ale jest jeszcze sw. Jan Damascenski, sa postanowienia synodu w Konstantynopolu, o ktorych ww. ksiadz wspomina. To fakty, a nie jego poglady. Jak widac, komunia na reke ma swoja tradycje. I jeszcze Joseph Ratzinger:

warto zacytować słowa kard. Josepha Ratzingera, wybitnego teologa i prefekta Kongregacji Nauki Wiary: "Naprzód trzeba powiedzieć, że obydwa sposoby są dopuszczalne. Może ktoś zapytać: czy tolerancja jest tu na miejscu? Otóż wiemy, że aż do IX wieku Komunię św. przyjmowano na stojąco, do ręki, co nie znaczy, że tak miało pozostać na wieki. Albowiem piękno i wielkość Kościoła polega na tym, że rośnie, dojrzewa i Tajemnicę pojmuje coraz to głębiej. W tym sensie nowe formy powstające po IX wieku mają jako wyraz czci dla Najświętszego Sakramentu swoje pełne uzasadnienie. Z drugiej strony musimy jednak powiedzieć, że jest rzeczą niemożliwą, aby Kościół do IX wieku, więc przez 900 lat przyjmował Eucharystię niegodnie. Czytając teksty Ojców Kościoła, widzimy, z jaką czcią i gorącością ducha przyjmowano Komunię. (...) Wyciągnięta i otwarta ręka staje się znakiem postawy człowieka wobec Chrystusa: człowiek rozwiera przed Nim szeroko swe serce. Zważywszy to wszystko, dochodzimy do przekonania, że jest rzeczą fałszywą spierać się o tę lub ową formę. Nie powinniśmy zapominać, że nie tylko nasze ręce są nieczyste, lecz także nasz język, nasze serce; że językiem grzeszymy często więcej niż rękoma. Największym ryzykiem podjętym przez Boga i równocześnie wyrazem Jego miłosiernej miłości jest to, że nie tylko ręce i język, lecz także i nasze serce może Go dotykać". (19 J. Ratzinger, Służyć Prawdzie. Myśli na każdy dzień, tł. A. Warkotsch, Wrocław 1986, s. 185.)

Oczywiscie nie zdziwie sie, jesli i to nikogo nie przekona. Nawet jesli wszyscy kardynalowie stwierdziliby, ze komunia na reke jest w porzadku, to pewnie i tak przez niektorych kolegow z forum zostaliby okrzyknieci masonami, faryzeuszami, zdrajcami Kosciola, profanatorami (niepotrzebne skreslic).

Pozdrawiam
Data: 14-01-2009, 23:01
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wokół liturgii
Odpowiedzi: 149
Wyświetleń 3778

Zobacz cały wątek

Cytat:
Wyrośnie wieża nad Marysinem
tu2007-06-04, ostatnia aktualizacja 2007-06-04 21:37
Będzie jak przed wojną - z tarasem widokowym i cebulastym hełmem. Proboszcz kościoła w Marysinie Wawerskim chce odbudować zniszczoną 63 lata temu olbrzymią wieżę.
Swoje plany ksiądz Bernard Czerwiński ogłosił na niedzielnej mszy świętej. Powiedział, że ma sponsora, który pomoże zrealizować przedsięwzięcie. Projekt nieodpłatnie przygotują współpracujący z kościołem architekci. Proboszcz poszukuje jeszcze tylko darczyńcy gotowego sfinansować wykonanie kilkumetrowego krzyża na szczycie wieży.

- Kościół odzyska wreszcie przedwojenny wygląd - cieszyli się uczestnicy mszy, którzy po nabożeństwie przyszli na organizowany przez "Gazetę" spacer po Wawrze i Aninie. Jego trasa zaczynała się akurat niedaleko świątyni.

Kościół pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski przy Kościuszkowców 85 ma niezwykłą historię. Zbudowano go w latach 1928-36 dla Zgromadzenia Sióstr Felicjanek według projektu krakowskiego architekta Zygmunta Gawlika. Rzeźby na fasadzie wykonał sam Xawery Dunikowski. Inwestycję wsparły finansowo zakonnice z USA. Na froncie budowli o żelbetowej konstrukcji strzelała w niebo 72-metrowa wieża z hełmem wspartym na wysokich słupach. Doskonale widać ją było z drugiego brzegu Wisły. Nie przypadkiem więc z jej tarasu patrzył na obleganą przez swoje wojska Warszawę Adolf Hitler. W 1944 r. z tego samego miejsca obserwowali stolicę żołnierze Armii Czerwonej i polscy kościuszkowcy. Niemcy próbowali wtedy z daleka zestrzelić wieżę. Ich pociski poważnie naruszyły jej konstrukcję. Dlatego zakonnice poprosiły polskich saperów o wysadzenie grożącej zawaleniem górnej części wieży. Po wojnie już jej nie odbudowano. Na poziomie tarasu widokowego umieszczono istniejący do dziś niski dach. Od kiedy przeszło rok temu ksiądz Bernard Czerwiński odtworzył niższą wieżę na szczycie dachu, budowla z obciętą główną wieżą wygląda jak niedokończona.

- Dla wyrazu bryły tego kościoła odbudowa wieży będzie bez wątpienia korzystna - ocenia Ewa Nekanda-Trepka, stołeczny konserwator zabytków.

Marysin zyska jedną z najwyższych wież kościelnych w Warszawie. Dla porównania: wieża kościoła św. Augustyna przy ul. Nowolipki ma 60 m, dzwonnica bazyliki Najświętszego Serca Jezusowego przy ul. Kawęczyńskiej - prawie 66 m, a dwie strzeliste wieże praskiej katedry św. Floriana - po 80 m. Ponieważ mury marysińskiego kościoła zostały naruszone podczas wojny, nowa konstrukcja musi być lżejsza niż oryginalna. Co więcej, do tej pory nie udało się odszukać wykonanych przez Zygmunta Gawlika planów budowli. W 1939 r. zabrali je stąd Niemcy. Jeśli projekty się nie znajdą, szczyt wieży będzie odbudowany na podstawie zachowanych archiwalnych zdjęć.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

Data: Pon 04 Cze, 2007 23:07
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Wieści z Miasta
Odpowiedzi: 3
Wyświetleń 625

Zobacz cały wątek

Wklejam godziny spowiedzi ze strony Archidiecezji Poznańskiej. Ja byłam u Franciszkanów na Garbarach i było całkiem ok.

Spowiedź święta – wybrane kościoły w centrum Poznania

Bazylika Archikatedralna, Ostrów Tumski
całodzienna spowiedź św. w każdy piątek w g. 9.00-18.00 (w kaplicy Najświętszego Sakramentu)

Fara (Kolegiata Poznańska) ul. Gołębia 1
konfesjonał stałego dyżuru - w dni powszednie: 6.30-19.30, w niedziele: 10.00-11.00, 18.00-19.00;
w okresie kolędowym oraz w lipcu i sierpniu w dni powszednie tylko 6.30-8.00 i 18.00-19.00, w piątki 6.30-19.30.

Ojcowie Dominikanie – Kościół Akademicki pw. Matki Bożej Różańcowej, al. Niepodległości 20
- w dni powszednie podczas Mszy św. o g. 7.00, 8.00, 12.00 oraz w g. 16.00- 19.30
(w lipcu i sierpniu z wyj. Mszy św. o g. 7.00 i 8.00)
-w niedziele i uroczystości podczas każdej Mszy św. g. 7.00-19.00 (w lipcu i sierpniu z wyj. g. 7.00 i 8.00)

Ojcowie Franciszkanie – Kościół pw. św. Franciszka Serafickiego, ul. Garbary 22
- dni powszednie: 7:00-11:00, 14:30-18:30
- niedziela: pół godz. przed każdą Mszą św.

Ojcowie Franciszkanie Konwentualni – Kościół pw. św. Antoniego z Padwy, ul. Franciszkańska 2
Dyżury Spowiedników („na dzwonek”) oprócz lipca i sierpnia
- dni powszednie (pn. - pt.): 10:00-12:30, 15:00-17:30
- w soboty: 15:00-17:30 ponadto podczas Mszy świętej w ciągu całego roku: w lipcu i sierpniu tylko podczas Mszy św.

Ojcowie Karmelici Bosi – Kościół pw. św. Józefa, ul. Działowa 25 - Wzgórze św. Wojciecha
- od pn. do sb. (oprócz lipca i sierpnia) 8.00-12.00, 15.00-18.30
- w niedziele: podczas Mszy Świętych (w lipcu i sierpniu tylko podczas Mszy św. o godz. 11.30 i 18.00)

Kościół pw. św. Marcina, ul. Święty Marcin 13
I czw. miesiąca g. 16.00-18.00;
I pt. miesiąca g. 15.00-18.00
Data: 2008-08-04, 12:41
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Ślub
Odpowiedzi: 384
Wyświetleń 12478

Zobacz cały wątek

04.10.2008 doloress Kosciół Karmelitów Bosych pw św. Józefa Poznań 16:30 18.10.2008 Dorota Katedra Poznańska 18.10.2008 18_października W Przeźmierowie 14.02.2009 kasiach Kosciół Św. Katarzyny - Sypniew 16:00 21.03.2009 paulinka774 Katedra Poznańska 16:00 2.04.2009 Mika Kościół pod wezwaniem Królowej Jadwigi w Poznaniu 16:00 25.04.2009 Aniak24 W Solcu 25.04.2009 Wisienka_83 Św. Jadwigi Śląskiej 25.04.2009 Patrycja22 kosciół: pw Św. Krzyża w Kobylnicy 15:30 16.05.2009 Vanilla! Kościół PW Matki Boskiej Bolesnej w Poznaniu 17.00 06.06.2009 agndus Kościół Św. Rocha 15:00 06.06.2009 Iskierka W Iwnie 17:00 12.06.2009 blimka Kleszczewo Kościół PW Wszstkich Swietych 16.30 13.06.2009 juleczka84 Kościół Matki Boskiej Bolesnej 16.00 20.06.2009 jotasiak Katedra NMP Koszalin 17.00 27.06.2009 Ania87 kosciol pw. Chrystusa Slugi ul Palacza 16.00 04.07.2009 iwonasu Fara Poznańska 16.00 11.07.2009 Ilkaana Matki Boskiej Bolesnej 18.07.2009 Alita parafii Boże Ciało 16.00 28.08.2009 Majorca 01.08.2009 Zuzik Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa i Św. Floriana 16:00 05.09.2009 Mucia w kosciele stanislawa kostki w poznaniu ul. rejtana 8 16:00 05.09.2009 Malutka Kościół pw Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym 16:00 05.09.2009 electro8 w Katedrze Poznańskiej 8.08.2009 Giovanna Św. Mikołaja w Mosinie 16:00 11.09.2009 Moniś parafia pw. Najświętszej Bogarodzicy Maryi 16.00 12.09.2009 Marc-media Kolegiata w Szamotułach 12.09.2009 Katrinka01 MB Częstochowskiej Poznań 17.00 12.09.2009 sjustynka św Rocha w Poznaniu 15.00 12.06.2010 martiryb Kościół św. Wojciecha w Koninie
17.00 19.06.2010 pixie25 Katedra Poznańska
16.00
07.08.2010 Panna_M MB Częstochowskiej
ok 17.00
18.06.2011 joannaw86 W Farze

Jeżeli ktoś chce być dopisany do listy, proszę o kontakt na PW
Data: 2008-04-04, 08:34
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Nasze śluby - najważniejsze informacje
Wyświetleń 1381

Zobacz cały wątek

U nas zarezerwowane i podpisane:
- sala ( GRACJA)
- zespół (TIME)

Jutro idziemy załatwiać kościół ( moja parafia Najświętszego Sakramentu).
A do końca tygodnia chyba zdecydujemy się na kamerzystę ( O i A. Krencjasz)
We wrześniu lub październiku czas się wziąć za zaproszenia i dekorację sali.

PS. Chyba z grona ślubujących w 2008r. jesteśmy parą która najpóźniej bierze ślub
Data: Pon Sie 06, 2007 8:42 am
 
Wątek: Zobacz temat
Dział: Archiwum
Odpowiedzi: 754
Wyświetleń 17488